فردان مشاور مالیاتی

مهلت تشکیل پرونده مالیاتی

مطابق تبصره 3 ماده 177 قانون مالیاتهای مستقیم اشخاص حقیقی برای تشکیل پرونده مالیاتی خود 4 ماه از شروع فعالیت مهلت دارند. تاریخ شروع فعالیت الزاما ارتباطی به تاریخ دریافت پروانه فعالیت یا مجوز ندارد.

در مورد شرکت‌ها و اشخاص حقوقی از نظر قانون با تاسیس شرکت باید بلافاصله پرونده مالیاتی تشکیل شود. بسیاری به اشتباه این مهلت را دو ماه در نظر می‌گیرند. دلیل این موضوع ضرورت انجام وظائف قانونی مالیاتی دیگر طی دو ماه از شروع فعالیت است.


فردان مشاور مالیاتی

ضرورت تشکیل پرونده مالیاتی

به دو علت تشکیل پرونده مالیاتی در مهلت قانونی مهم است. اول انکه در مورد مشاغل عدم تشکیل پرونده طی 4 ماه از شروع فعالیت موجب جریمه‌ای معادل ۱۰% مالیات قطعی و نیز محرومیت از کلیه تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی تا تاریخ شناسایی توسط اداره مالیاتی خواهد شد.

دوم آنکه با عدم تشکیل پرونده مالیاتی چه شرکتها و چه مشاغل امکان انجام وظائف قانونی ممکن نخواهد بود و این امر منجر به جرائم و عواقبی خواهد بود.


فردان مشاور مالیاتی

انواع تشکیل پرونده مالیاتی

امروزه تشکیل پرونده مالیاتی دو وجه دارد. تشکیل پرونده فیزیکی و تشکیل پرونده الکترونیکی.

جهت تشکیل پرونده الکترونیکی باید در سایت سازمان مالیاتی کشور ثبت نام الکترونیک انجام داد و سپس برای تشکیل پرونده فیزیکی به اداره مارلیاتی مراجعه نمود تا اسناد و مدارک مربوط به فعالیت ارائه گردد.


فردان مشاور مالیاتی

پرونده مالیات عملکرد و ارزش افزوده

قبلا تشکیل پرونده مالیات عملکرد و مالیات ارزش افزوده جداگانه و در سایتهای مختلف و ادارات مختلف انجام می‌شد. امروزه با ادغام دو اداره هر دو پرونده طی یک عملیات چه از نظر فیزیکی و چه الکترونیکی انجام می‌پذیرد.


فردان مشاور مالیاتی

وظائف قانونی پس از تشکیل پرونده

هدف اصلی از تشکیل پرونده مالیاتی انجام وظائف قانونی مالیاتی است. برخی از این وظائف در ابتدای فعالیت باید انجام شود و برخی دیگر طی سال یا در پایان دوره مالی. از مهمترین وظائف ابتدای فعالیت میتوان به پرداخت مالیات حق تمبر سرمایه شرکتها و اشخاص حقوقی نام برد.

از طرفی با توجه به ضرورت ارسال صورت معاملات فصلی و اظهارنامه ارزش افزوده به صورت هر سه ماه یک‌بار باید هرچه زودتر عملیات تشکیل پرونده را انجام داد تا مهلت‌های قانونی از دست نرود.


خدمات تشکیل پرونده مالیاتی گروه فردان

فردان مشاور مالیاتی

تشکیل پرونده مالیاتی و ثبت‌نام‌های الکترونیک برای مدیرانی که تازه فعالیت اقتصادی خود را آغاز نموده‌اند امری دشوار است و گاه در گیرودار فعالیت‌های اولیه شرکت فراموش می‌شود. کارشناسان فردان با انجام کلیه عملیات مربوط به تشکیل پرونده مالیاتی آسودگی خیال مدیران را فراهم می‌کنند.

گروه فردان با تسلط به روال‌های سازمان مالیاتی و تغییرات سامانه‌های الکترونیکی انجام به موقع و صحیح کلیه عملیات و وظائف مالیاتی مشتریان خود را تضمین می‌نماید .


در صورت نیاز به خدمات تشکیل پرونده مالیاتی یا سایر خدمات مالیاتی گروه فردان مشخصات خود را ثبت فرمایید.

کارشناسان فردان در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفتکلیه خدمات مالیاتی فردانسوالات متداول

مهلت تشکیل پرونده مالیاتی شرکتها چه مدتی است؟

جهت تشکیل پرونده مالیاتی شرکتها مهلتی در قانون ذکر نشده است و با تاسیس شرکت باید تشکیل پرونده مالیاتی انجام شود. بیشتر بدانید

مهلت تشکیل پرونده مالیاتی شرکتها چه مدتی است؟

مشاغل 4 ماه از شروع فعالیت جهت تشکیل پرونده مالیاتی مهلت دارند. بیشتر بدانید

اولین وظیفه مالیاتی شرکت‌ها چیست؟

پس از تشکیل پرونده مالیاتی اولین وظیفه مالیاتی شرکتها پرداخت مالیات حق تمبر سرمایه است. بیشتر بدانید